W dniach 20–22 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Oświęcimia, Krakowa i Wieliczki. Był to czas pełen wrażeń, ciekawych doświadczeń oraz wspólnego odkrywania miejsc ważnych dla historii i kultury naszego kraju. Dodatkowo przez cały wyjazd dopisywała nam piękna pogoda, która sprzyjała zwiedzaniu i dobrym humorom.
Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki udali się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Była to niezwykle ważna i poruszająca lekcja historii, która skłoniła wszystkich do refleksji nad przeszłością oraz wartością pokoju, szacunku i odpowiedzialności.
Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Wieliczkę i zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli. Ogromne wrażenie zrobiły na uczestnikach podziemne korytarze, piękne komory oraz zachwycająca Kaplica św. Kingi. Po powrocie do Krakowa grupa spacerowała po Kazimierzu — dawnej dzielnicy żydowskiej, znanej z wyjątkowej atmosfery, bogatej historii oraz miejsc związanych z ekranizacją filmu „Lista Schindlera”.
Ostatni dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu Krakowa. Uczniowie zobaczyli Wawel, dziedziniec Zamku Królewskiego, Katedrę, Dzwon Zygmunta oraz Groby Królewskie. Następnie udali się na krakowską Starówkę, gdzie odwiedzili między innymi kościół Franciszkanów, zobaczyli słynne okno papieskie, Rynek Główny z Sukiennicami oraz Kościół Mariacki.
Wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, poznania ważnych miejsc na mapie Polski, integracji uczniów oraz wspólnego spędzenia czasu poza murami szkoły. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.



